Pokazywanie postów oznaczonych etykietą krok po kroku. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą krok po kroku. Pokaż wszystkie posty

środa, 9 marca 2016

Zdejmowanie hybryd BlueSky

Witajcie kochane! :*
W prywatnych wiadomościach kilka z Was pytało mnie o ściąganie hybryd BlueSky, dokładnie czy ich zdejmowanie nie sprawia problemu, jak się ma w porównaniu z hybrydami Semilac itp.
Dlatego również przygotowałam na dzisiaj ten post ten post. Zdjęcia do niego zrobiłam już daaawno temu, zresztą zobaczycie po mani, które mogłyście  "na świeżo" zobaczyć jeszcze w ubiegłym roku :)
Ale już przechodząc do rzeczy :D
Osobiście preferuję chyba najpopularniejszą metodę zdejmowania hybryd czyli waciki nasączone acetonem i na to folia aluminiowa :)
Trzymam je tak około 15 minut, po czym zdejmuję te "kapturki" :P I paznokcie wyglądają już mniej więcej tak:
Widać, że część lakieru sama już odpadła i się wykrusza :)
Więc pozostaje mi tylko delikatnie zeskrobać to co zostało przy pomocy drewnianego patyczka. Pozostałości lakieru potrzebują tylko delikatnego podważenia i bez problemu schodzi :) Płytka nie zostaje uszkodzona, paznokcie są w bardzo dobrej kondycji :)
Przy ściąganiu hybryd Semilac zauważyłam, że niestety one bardziej zamieniają się w piasek niż schodzą płatami tak jak w przypadku hybryd BlueSky.
Reasumując uważam, że BlueSky wygrywa 1:0 z Semilac'iem jeśli chodzi o ściąganie! :D
Zapraszam na stronę w celu zapoznania się bliżej z firmą BlueSky

środa, 12 sierpnia 2015

Jak zrobić naklejki na paznokcie ze stempli krok po kroku

Witajcie! :*
Dzisiaj przygotowałam dla Was instrukcję krok po kroku jak zrobić naklejki na paznokcie ze stempelków :D
Starałam się opisać wszystko dość zrozumiale ale gdybym jednak coś przeoczyła śmiało pytajcie w komentarzach - rozwieję wszelkie wątpliwości :D
Do naklejki użyłam przepięknej płytki hehe006 z hurtowni Allepaznokcie ale już nie przedłużając zapraszam do lektury :D
Na początku przemywam zmywaczem wybrany wzorek na płytce

Po nałożeniu czarnego lakieru do stempli na płytkę ściągam nadmiar przy użyciu zdrapki.

Szybko odbijam wzorek na stempel. Ważne jest żeby robić to szybko gdyż lakier na płytce wysycha w ekspresowym tempie. Gdy wzór mam już na stemplu zostawiam go do wyschnięcia żeby przy dalszych krokach nie rozmazał się. Trwa to jakieś 5 minut.

Następnie przy użyciu małego pędzelka do zdobień wypełniam wzorki wcześniej przygotowanymi lakierami i zostawiam do wyschnięcia. Z racji tego iż tu jest już grubsza warstwa lakieru jako czas schnięcia przyjmuję 10-15 minut.

Potem biorę bezbarwny lakier (UWAGA: lakier nie może rozmazywać wzorków, więc warto wcześniej to sprawdzić!) i nie żałując go zamalowuję cały wzór specjalnie wyjeżdżając poza jego granice. W tym przypadku tworzę duży prostokąt. Ważne jest by nie pozostawić pustego miejsca bo 'naklejka' może się podrzeć, a niezamalowane miejsce zostanie na stemplu. Po tym kroku odczekuję najwięcej czasu czyli jakieś 25 minut aby mieć całkowitą pewność, że wszystko jest suche.

Gdy już jestem pewna zabieram się do kolejnego kroku. Zaczynam delikatnie podważać 'naklejkę' paznokciem. (w przypadku gdy jest już całkowicie sucha powinna bez problemu odchodzić od stempla).

Po jej zdjęciu przykładam ją do wcześniej pomalowanego (i już całkowicie suchego) paznokcia. Gdy lakier jest suchy, naklejkę można wielokrotnie poprawiać.

Po jej dobrym ułożeniu dociskam ją do paznokcia i zabieram się do przycinania. Naklejka nie może nigdzie wystawać ani zwisać.

Po przycięciu maluję całego paznokcia bezbarwnym lakierem w celu utrwalenia naklejki (niestety tego już nie sfotografowałam)

I to byłoby na tyle! :D Prawda, że proste? :D

Do przygotowania mani użyłam:
- czarnego lakieru do stempli
- białego lakieru Butterfly numer 1
- niebieskiego lakieru Wibo numer 10
- różowego lakieru Lovely numer 1
- miętowego lakieru GR numer 65
- bezbarwnego lakieru (zapomniałam o nim na zdjęciu)
- blaszki hehe006
- zdrapki
- stempelka z chińczyka

Robiłyście już takie naklejki? Wychodziły Wam bez problemu? :D
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...